21/10/2019
 
 

 
 

בדיקה לפני קניה:    

נכס מיד שניה, הנקנה מאדם פרטי, אינו כפוף לחוק מכר דירות. כלומר לאחר שרכשת את הנכס אין לך אחריות וכתובת כלשהי לטיב המוצר שרכשת. שוויו של הנכס הנרכש הינו מאות רבות אלפי שקלים, ובדרך כלל מדובר באחת הרכישות החשובות ביותר שתבצע בימי חייך. ולכן, אסור לך להיכשל ברכישת הנכס הזה.

נכס מיד שניה ידוע היטב למוכר, אולם - לך הקונה - הנכס מוכר רק שעה שעתיים בלבד. מוכר "מתוחכם" עשוי לבצע בנכס פעילויות שונות, אשר נועדו להסתיר מעיניך פגמים וליקויים (רטיבותסדקים, שברים) בעת הקניה, וטבעם של אלה לצוף ולהיראות תוך מס' חודשים – ואז הבעיה היא שלך... . בחינה ובדיקה של מהנדס אזרחי מנוסה תשפוך אור ברור יותר ומקצועי יותר על הנכס הנרכש, ולאפשר לך לעשות את שיקולי הכדאיות הכלכלית שלך נטו תוך הבנה שהבדיקה ההנדסית היא הבחינה הפנימית שלך בנכס .

אנו מאוד ממליצים על ביצוע בדיקה לפני קניה של דירה/בית, ובכך תוכל לקנות את הנכס בראש שקט, ולא ליפול עם הנכס. יתרון נוסף לבדיקה הוא האפשרות שלך לקבל המלצות לביצוע שינויים בנכס, כמו: הריסת קירות, חלוקת חללים שונה מהקיים ועוד.., לרבות קבלת אומדן עלויות לביצוען, ובכך יימנעו ממך הפתעות בלתי מתוכננות.

כמו כן, מומלץ מאוד לבצע בדיקת מצב תכנוני לפני קניית נכס. בבדיקת המצב התכנוני נבדקים היתר הבניה של הנכס בוועדה המקומית לתכנון ובניה, שאליה משוייך הנכס, ונבדקת ההתאמה בין היתר הבניה (אם קיים) למצב הקיים בנכס. כן נבדק קיומם של   התראות וצווי הריסה למינהם ע"י הוועדה המקומית, וכל זאת בכדי למנוע הפתעות וחיבוטי ראש - כך שתוכלו לרכוש את הנכס בראש שקט. בדיקה זו חיונית בעיקר כשקונים נכס, שהוא דירת-גן, פנטהאוז, קוטג', וילה וכיוצ"ב.

לחץ כאן ל: קבלת הצעת מחירלהפניית שאלת ייעוץ, חזרה לדף הראשי.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר