21/10/2019
 
 

 
 

  

בדיקת הבניה והשלד:    

 

הבניה של הבית הינה למעשה השלד של הבנין. שלד הבית עשוי ממסגרות של בטון (יסודות, עמודים, קורות ותקרות), הממולאים ביניהם באמצעות בניה מלבנים. קיימת חשיבות רבה לבניה נאותה של שלד הבניין. שלד, שנבנה כהלכה, יהיה עמיד בתקופת השימוש בתנאי השימוש השוטפים והחריגים שלו, כגון: רעידות אדמה, רוחות חזקות, שינויי טמפרטורה קיצוניים, תזוזות של היסודות ועמיסות חריגות. בניה פגומה תיתן את אותותיה החמורים במראה השלד, כגון: סדקים בבנין, תזוזות בבנין, שקיעות בבנין ואף הרס בבנין.

 
כיצד אם כן בודקים את שלד הבניין? בדיקה של שלד הבניין אינה יכולה להיעשות אלא על ידי מהנדס בניין, בעל הסמכה לתכנון מבנים. בדיקה נאותה בודקת את ההתאמה של יסודות הבניין וסוג הקרקע, איכות הקשרים בין יסודות הבניין והעמודים, איכות הקשר בין עמודים והתקרות, איכות ביצוע ההקשחה הנדרשת מסביב לפתחים (חלונות ודלתות), טיב הקשר בין הבלוקים והעמודים בבניין ואפילו את טיב הביצוע של בנית הבלוקים.

בניין טוב הוא בניין אשר המתכנן שלו תכנן כהלכה את פרטי הביצוע ובאופן מפורט, בנין טוב הוא בניין, אשר המבצע הקפיד על ביצוע נאות של כל הפרטים, שתכנן המהנדס, וכן שנבנה בליווי פיקוח צמוד. אי הקפדה על ביצועה נאות תיצור בניה פגומה, אשר תיתן את אותותיה בשנים מאוחרות יותר בצורת סדקים, שקיעות וקילופים.

לעיתים קרובות נעשים נסיונות ע"י קבלן הטיח לתקן את הבניה הפגומה. ביצוע תיקונים אלה פוגעת באורך החיים של הטיח, בנוסף להיותה יקרה לביצוע, והצלחתה תלוייה מאוד בטיב הביצוע של עבודת הטיח.

לכן, מומלץ מאוד לקיים הליך מסודר של פיקוח צמוד על הבניה. בכך תחסכו לכם עוגמת נפש והפתעות אשר עשויות לפגוע בטיב הבית ובערך הנכס שלכם.

 

לחץ כאן ל: קבלת הצעת מחירלהפניית שאלת ייעוץ, חזרה לדף הראשי.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר