21/10/2019
 
 

 
 

בדיקת מצב תכנוני:     

אם אתם עומדים לרכוש נכס חדש או נכס מיד-שנייה – אתם נמצאים במצב של חוסר וודאות, עיניכם מכוסות, ובמקרים רבים רב הנסתר על הגלוי. המוכר דיווח לכם על המידע שברשותו, אתם קצת גיששתם בשטח בכדי ללמוד יותר על הנכס, אבל אתם עדיין נמצאים בתחושה לא בטוחה - שמא קיימים עדיין "הפתעות" בנכס שאתם לא מודעים להם. 

אל תקחו צ'אנס. בדיקה מקצועית ומהימנה מטעמכם תייצר את הוודאות הכל כך חשובה לכם כמו לכל רוכש של נכס חדש. הרי, בסופו של דבר, אתם משקיעים מאות אלפי שקלים ברכישת הנכס, וייתכן וזו העיסקה הגדולה ביותר שתעשו בחייכם. חבל יהיה ליפול בה. אל תתפתו ללחצים מצידם של המוכרים, המתווכים ואחרים המעוניינים שהעיסקה תהיה כבר חתומה. בכדי לקנות בראש שקט יש לבדוק היטב את טיבו של הנכס, מצבו הפיסי ומצבו התכנוני.

מומלץ גם לקרא את המאמר "הערת אזהרה".

בוודאי יעניינו אתכם הנקודות הבאות:

  • האם ישנן "הפתעות" בנכס המיועד לרכישה,
  • האם תוכניותיכם לשימוש בנכס אפשריות וחוקיות, ולא שתיתקלו בהתנגדויות ובצווים אשר ישאירו אתכם עם נכס לא מתאים וללא הכסף הרב ששילמתם,
  • האם ניתן להגדיל את זכויות הבניה בנכס,
  • האם ניתן לבצע תוספות בניה בנכס,
  • מהו הסיכוי שניתן יהיה לשנות הייעוד של הנכס, שאתם מעוניינים בו (מקרקע חקלאית לקרקע שימושית יותר (מגורים, תעשיה, מסחרי), מצמוד קרקע לבניה רוויה...).

מנהל המשרד, שהוא בעל נסיון רב כמהנדס וועדה לתכנון ובניה (ראה: מימד מהנדסים - מי אנחנו), בעל יכולת ניתוח וראיה מקצועית רחבה, לרבות קשרים אישיים עם מהנדסי וועדות תכנון וראשי רשויות. ידע, ניסיון ומגע ישיר זה חסרים, לעיתים, לשמאים ו/או בודקים אחרים, ויכולים למעשה להיות המפתח להצלחה עיסקית.

בדיקת המצב התכנוני הינה בדיקה חשובה מאוד. בדיקה זו תענה על השאלות הבאות:

  • האם המצב הקיים בנכס מתאים להיתר הבניה שבוועדה המקומית לתכנון ובניה, שהוצא לנכס, או שמא אתם צפויים לביקור קרוב של הפקחים של הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ותחילתו של סיוט מבועט והתעסקות עם אדריכל, מהנדס, מודד ותשלומים שאינכם יודעים היכן הסתיימו כולל תשלומי אגרות והיטלים ועוד..,
  • האם על הנכס לא רובץ צו נסתר ועלום, שהוצא בעבר, שעלול בעוד מספר חודשים לצוץ ולהדיר שינה מעיניכם ושלווה מנפשכם,
  • האם במגרש, הגובל לכם, הוכנה תוכנית, המאפשרת לו להוסיף עוד 3 קומות, ואתם אפילו לא מתארים לכם כיצד איכות חייכם תיפגע כתוצאה מכך. יותר מכך, ערכו של הנכס שלכם עומד לרדת פלאים, וחלום חייכם נגוז.
  • באיזה מצב נמצאות תוכניות המתאר של מגרשכם, ומה מעכב את אישורם (לעיתים צריך לדאוג שהמסמכים עם תיקונים קלים יעברו משולחן לשולחן באתו המשרד..).

 

נכון. האפשרויות הנ"ל די מפחידות, אבל מי מאיתנו לא קרא בעיתון על מקרים דומים שקרו כבר לאחרים... .

 

אנו ממליצים מאוד לכל הרוכש נכס, בעיקר נכס שהוא צמוד קרקע, דירת גן או דירת גג, לבצע בדיקה מסוג זה, כדי להיות "בראש שקט", ולא להיכנס לסיוט, אשר יפגע באיכות חייכם, בבריאותכם ובשלווה, שכה ייחלתם לה.

 

לחץ כאן ל: קבלת הצעת מחירלהפניית שאלת ייעוץ, חזרה לדף הראשי.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר