21/10/2019
 
 

 
 

 

 

בדיקת ציפוי בניינים:    

 

רכיב חשוב בהערכת שווי של מבנים ודירות הוא סוג הציפוי החיצוני שלהם. ציפוי חיצוני

איכותי שומר על מעטפת הבניין בפני שחיקה ופגעים, הנגרמים בשל רכיבי הגזים באוויר, שינויי מזג האוויר ותהליכי אירוזיה טבעית. כתוצאה מכך, מבנים רבים מצופים כיום בציפוי אבן, ציפוי קרמי וציפויים חרושתיים (זכוכית, מתכת).

לאורך ההסטוריה של הבנייה בישראל עברה מעטפת הבניין כמה שינויים - מתקופת הטיח, דרך תקופת ה"שפריץ", ציפוי הגרנוליט והפסיפס. ב- 20 השנים האחרונות אריחי השיש והאבן תופשים מקום של כבוד בבנייה הישראלית. במקור התפתחה "אופנת החיפוי" ככזו, המשווה לבניין מראה של בניין העשוי אבן. מאז התפתח מאוד השוק והוא כולל היצע עצום של אריחים בעוביים שונים ובגדלים וצורות שונות - מציפוי האבן הירושלמית, חיפויי השיש בגווני הבז', הנפוצים כציפוי לבנייני משרדים, מבני מגורים ומבני ציבור. אלא שמה שנראה מהודר כל כך מרחוק, עלול להיות מסוכן מקרוב.

התקינה הישראלית מתייחסת באופן יסודי ומקיף לחלק מהציפויים הנ"ל, וקיימת חשיבות רבה בעריכת בדיקה הנדסית יסודית ומקיפה של אופן ביצוע הציפוי והתאמתו לתקינה הקיימת. קיימת חשיבות רבה להקפדה על אופן הביצוע של ציפוי המבנה בגלל הסכנה כי הציפוי לא יעמוד לאורך זמן בעומס המאמצים שבו, וכן הסכנה החמורה הקיימת מקילוף הציפוי, ומנשירת אבנים וכתוצאה מכך, אף סכנה מוחשית לחיי אדם.

נכון שקיימת חשיבות רבה בביצוע בדיקה הנדסית במהלך הביצוע של עבודות הציפוי, אולם בדיעבד גם בדיקה הנדסית לאחר ביצוע הציפוי החיצוני יכולה לתת תמונת מצב חלקית על עמידותו של הציפוי לאורך זמן. המהנדסים שלנו מבצעים בדיקות ציפוי של מבנים במהלך הביצוע ולאחריו, ומסייעים לשקט הנפשי שלכם.

 

לחץ כאן ל: קבלת הצעת מחירלהפניית שאלת ייעוץ, חזרה לדף הראשי.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר